Najczęściej zadawane pytania

Jak zgłosić reklamację na baterie Kuchinox?

Najszybszym sposobem na zgłoszenie reklamacji jest skorzystanie z internetowego formularza reklamacyjnego. Po wypełnieniu wszystkich jego pól wystarczy zatwierdzić wysyłkę za pomocą przycisku PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE znajdującego się na dole strony www i czekać na kontakt ze strony pracownika Działu Serwisu.

Czy i gdzie mogę kupić części zamienne do baterii Kuchinox?

Aby kupić część do baterii Kuchinox, należy skontaktować się z Działem Serwisowym pod adresem zamienne@kuchinox.pl, w treści maila, podając nazwę interesującej części oraz model baterii.

Co zrobić by bateria termostatyczna działała długo i poprawnie?

Aby zapewnić sprawne działanie głowicy termostatycznej (prawe pokrętło) oraz przełącznika funkcji (lewe pokrętło) należy 1-2 razy w miesiącu wykorzystać cały zakres temperatury wody. Wystarczy odkręcić wodę zimną przez 1-2 minuty, a następnie gorącą przez również 1-2 minuty . Następnie powracamy do ustawienia na położeniu temperatury 38 stopni Celsjusza. Podobnie postępujemy z przełącznikiem funkcji.

Czy do montażu baterii stojących i ścienny należy stosować filtry?

Stosowanie filtrów (sitek) jest konieczne do zabezpieczenia baterii przed dostaniem się do jej wnętrza niepożądanych zanieczyszczeń. Nawet najmniejsza drobina może nieodwracalnie uszkodzić płytki ceramiczne znajdujące się wewnątrz głowicy, która odpowiada za prawidłowe działanie baterii. Do montażu baterii ściennych używamy uszczelek z filtrem, a do baterii stojących – zaworów kątowych z filtrem.

Dźwignia medyczna w bateriach – jakie jest jej zastosowanie?

Modele z dźwignią medyczną montuje się przede wszystkim w szpitalach, przychodniach, toaletach dla osób z niepełnosprawnościami czy punktach pobrań krwi. Dołączona do nich wspomniana bardzo długa dźwignia pozwala na zamykanie odpływu łokciem, dzięki czemu zachowuje się sterylność dłoni.

Czy baterie Kuchinox mają atest PZH (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny)?

Każda z baterii marki Kuchinox ma atest Państwowego Zakładu Higieny, dopuszczający ją do kontaktu z żywnością.

O czym pamiętać, wybierając baterię zlewozmywakową?

Aby zapewnić sobie swobodę ruchów podczas codziennych czynności, jak np. zmywanie naczyń należy dopasować wysokość baterii do głębokości komory. Jeśli jesteśmy posiadaczami płytkiego zlewozmywaka (głębokość 12-16 cm), lepiej dobrać do niego baterię zlewozmywakową z wysokim korpusem – z wylewkami w kształcie L lub tzw. baterię sprężynową. Do komór o głębokości 16-20 cm idealnie pasują baterie w kształcie U, zaś do tych mających więcej niż 20 cm – standardowe baterie z niskim korpusem.

By móc otworzyć okno, przy którym umieszczony jest zlewozmywak, na pełną szerokość, bateria powinna się składać pod kątem 90 stopni, tak żeby wylewka chowała się do komory.

Jeśli na wyposażeniu kuchni znajduje się zmywarka, można wówczas zainwestować w model o niższym korpusie lub – jeszcze lepiej – w baterię z wyciąganą wylewką, która ze względu na dużą elastyczność użytkowania będzie codziennym sprzymierzeńcem w opłukiwaniu naczyń z resztek jedzenia przed włożeniem ich do zmywarki.

Waga baterii ważna jest zwłaszcza przy zlewozmywakach stalowych. Jeśli bowiem wybierzemy zbyt ciężką baterię, po jakimś czasie może spowodować ona uszkodzenia w powierzchni zlewu. By tego uniknąć, zaleca się montaż podkładki usztywniającej wykonanej z tworzywa sztucznego dostępnej w ofercie Kuchinox (jej kod katalogowy to: CZZ 700T). Dzięki niej ciężar baterii będzie się rozkładał na większy obszar.

Aerator – w jaki sposób i jak często go czyścić?

Czyszczenie aeratora zaleca się wykonywać raz na 2 miesiące. By to zrobić, zamykamy przepływ wody, wykręcamy aerator, czyścimy go szczoteczką i płuczemy. Jeśli na aeratorze znajduje się dużo wapiennego osadu, wtedy możemy go dodatkowo wyczyścić za pomocą roztworu wody z octem w proporcji (1:1) bądź środka do czyszczenia armatury.

Co otrzymuję w zestawie, kupując baterie Kuchinox?

W komplecie z bateriami Kuchinox znajdują się zestawy przyłączeniowe do instalacji hydraulicznej. Wybrane modele umywalkowe wyposażone są także w korki (automatyczne bądź klik-klak). Do produkty załączona jest też instrukcja i gwarancja.

Jaka jest długość gwarancji baterii Kuchinox? Co dokładnie jest objęte gwarancją?

Na korpusy i szczelność głowicy baterii Kuchinox obowiązuje 5-letnia gwarancja producenta. Pozostałe elementy baterii objęte są gwarancją 2-letnią. Szczegóły dotyczące poszczególnych modeli opisane są w kartach.

Baterie tradycyjne i termostatyczne. Które są lepsze? W jakich sytuacjach montować jaki model?

Zaletą baterii termostatycznych jest możliwość ustawienia jednej, stałej temperatury wody, która będzie utrzymywana po każdorazowym odkręceniu baterii. Jest to ważne zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi czy osobami starszymi, gdyż podnosi to poziom bezpieczeństwa kąpieli i minimalizuje ryzyko poparzenia. Poza tą cechą funkcjonalność obu rodzajów baterii jest identyczna i mogą być one na równi stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach.

Osad kamienny – jak go usunąć z armatury?

Osady wapienne (kamienne) usuwa się np. za pomocą specjalnych środków do tego przeznaczonych, które należy rozpylić na powierzchni armatury i pozostawić na 15 minut (lub zgodnie z instrukcją zamieszczoną na preparacie, jeśli taka wskazówka jest podana), dzięki czemu wnikną w strukturę zabrudzenia. Skutecznym domowym rozwiązaniem jest też przetarcie czyszczonych elementów miękką ściereczką nasączoną w roztworze wody i octu spożywczego w proporcji (1:1). Należy także zapoznać się z etykietą dostarczoną przez producenta, a następnie przestrzegać wskazań w niej zamieszczonych.

Jakie są najlepsze sposoby czyszczenia armatury?

Armaturę najlepiej czyścić, używając specjalnego preparatu do czyszczenia armatury. Jeśli go nie mamy, można skorzystać z pomocy płynu do mycia naczyń. Ważne przy tym, by do czyszczenia nie używać drucianych czy szorstkich gąbek oraz ściereczek ze ściernymi drobinkami, które mogłyby porysować delikatne powierzchnie.

Jakie elementy odpowiadają za oszczędzanie wody przez baterie?

O tym, jak oszczędna jest bateria, mówi klasa jej przepływu, czyli wielkości strumienia wypływającego z baterii. Najbardziej oszczędne są modele z klasą przepływu A ≤ 15 l/min lub Z ≤ 9 l/min. Kolejna rzecz to aerator (perlator) umieszczany na końcu wylewki. Zazwyczaj jego obecność zaznaczana jest przez producenta na opakowaniu produktu oraz w instrukcji montażu. Aerator napowietrza wodę, zwiększając objętość strumienia, dzięki czemu do umycia np. rąk zużywamy dużo mniej wody.

Klasa przepływu i grupa akustyczna baterii. Co oznaczają? Jakie parametry są rekomendowane w przypadku poszczególnych typów baterii (wannowe, umywalkowe, natryskowe, zlewozmywakowe)?

Klasa przepływu to szybkość z jaką woda przepływa przez głowicę baterii, co wpływa na szerokość strumienia. Dla baterii wannowych zalecane są wyższe klasy przepływu (B, S), gwarantujące odpowiednio szybkie napełnianie wanny. Dla modeli umywalkowych warto zaś wybrać baterię z klasą przepływu A lub Z, zapewniającą oszczędność wody na wysokim poziomie.
Grupa akustyczna mówi o poziomie hałasu wytwarzanego podczas używania baterii. Oznaczenie I mówi o cichej pracy baterii, II – o głośniejszej.

35 mm czy 40 mm – która średnica głowicy baterii jest lepsza?

Wielkość głowicy nie ma znaczenia w kontekście jej funkcjonalności i jakości. Rozmiar głowicy dopasowany jest do wielkości korpusu baterii: modele o większej średnicy przeznaczone są do baterii z masywnymi, szerokimi korpusami, z kolei mniejsze – do baterii o mniejszych wymiarach. Nie można więc powiedzieć, że któraś z wymienionych głowic jest lepsza lub gorsza.

Wężyki przyłączeniowe są za krótkie, żeby podłączyć baterię do instalacji hydraulicznej. Co zrobić kiedy moje przyłącze hydrauliczne jest zlokalizowane daleko od zlewozmywaka/umywalki?

W takim przypadku najlepiej udać się do sklepu i kupić dłuższe wężyki. Innym sposobem jest połączenie dwóch krótszych wężyków za pomocą nypli. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, by wężyki były renomowanej firmy, gdyż najczęstszym powodem zalania mieszkania są wadliwe wężyki. Wskazane jest również by zachować dowód zakupu zamontowanych wężyków.

Jaka jest różnica między korkiem automatycznym a korkiem klik-klak?

Korki automatyczny i klik-klak mają tę samą funkcjonalność: ich zadaniem jest zamykanie odpływu wody w umywalce. Różnią się sposobem obsługi. Korek automatyczny ma cięgno umieszczane w korpusie baterii (zazwyczaj z tyłu), które obsługiwane jest mechanicznie. By zamknąć lub otworzyć odpływ wody należy wcisnąć lub pociągnąć cięgno. Z kolei korki klik-klak nie mają bezpośredniego połączenia z baterią: zamknięcie lub otwarcie odpływu ma miejsce  w umywalce, poprzez pojedyncze wciśnięcie dłonią „grzybka” w odpływie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zapytaj, lub od razu wypełnij formularz:

* pola wymagane